Leczenie kanałowe / Endodoncja

Obraz
leczenie kanałowe bielsko

Endodoncja, to nic innego, jak leczenie kanałowe, które polega na leczeniu nieodwracalnych zmian zapalnych zębów, wykonywanym poprzez usunięcie chorobowo zmienionych ich partii, połączonym z oczywistym ich czyszczeniem, dezynfekcją i kolejno wypełnieniem ich odpowiednim do tego materiałem. Leczenie kanałowe pozwala uniknąć ekstrakcji (usunięcia) zęba. Obecnie endodoncja jest leczeniem mało uciążliwym. Na dobre samopoczucie Pacjentów wpływa wiele czynników, do których należą przede wszystkim skuteczne znieczulenia czy nowoczesny sprzęt medyczny, w tym mikroskopy.  

U nas zabiegi endodoncji mają, jak wszystkie dziedziny naszych usług szczególny priorytet, jak i jakość, którą udało nam się osiągną dzięki wyspecjalizowanemu personelowi, któremu oddaliśmy do dyspozycji najnowocześniejsze stanowisko do tego rodzaju zabiegów, na które składa się niezwykle dokładny set narzędziowy, markowe materiały i narzędzia pochodzące z wyselekcjonowanej oferty światowych marek, ale przede wszystkim dzięki zastosowaniu najwyższej klasy mikroskopu pochodzącego z oferty światowego lidera tych technologii niemieckiej firmy Karl Kaps.

Dzięki tej kompilacji narzędzi leczenie kanałowe jest prowadzone w sposób niezwykle dokładny i precyzyjny, co ma szczególne znaczenie w zakresie możliwości zapewnienia naszym Pacjentom najwyższego komfortu i bezstresowej obsługi - precyzja osiągana dzięki naszej metodzie nie naraża pacjenta z niepotrzebny ból, jaki może wynikać z nieprecyzyjnych, wykonywanych bez odpowiedniego powiększenia ruchów podczas analogicznych zabiegów.

AMG Endodoncja / Stomatologia mikroskopowa – Bielsko – Biała i okolice

Nasza placówka mieści się przy ul. Zabrzeskiej 29 w Ligocie k. Bielska – Białej. Do rozpoczęcia współpracy zachęcamy nie tylko mieszkańców Bielska i Czechowic, lecz również wszystkich zainteresowanych z okolicznych miejscowości. Zapewniamy profesjonalne leczenie kanałowe oraz pomoc i fachowe doradztwo na każdym z etapów leczenia. Zapraszamy do kontaktu w przypadku jakichkolwiek pytań czy chęci umówienia wizyty. 

Obraz
leczenie kanałowe czechowice

Mikroskopu używamy również do leczenie zachowawczego zębów. Powoduje to, iż opracowanie ubytku staje się bardziej precyzyjne i dokładne, a zarazem oszczędza tkanki zęba. Zniszczona próchnicą struktura zęba odbudowywana jest za pomocą materiałów nanokompozytowych  takich jak Enamel HRI oraz Filtek™ Ultimate, Estelite Asteria. Stosowane nanokompozyty charakteryzują korzystniejsze wartości wielu parametrów  w porównaniu z materiałami mikrohybrydowymi stosowanymi w innych gabinetach.


Aby estetycznie odbudować zniszczoną strukturę zęba używamy koferdamu oraz specjalistycznych narzędzi fińskiej firmy LM-Instruments przeznaczonych do techniki Arte Fissura Style Italiano.

Pokazuj w cenniku
On