Ortodoncja

Obraz

Ortodoncja, moja pasja od dziecka, to dział stomatologii, który zajmuje się leczeniem wad zgryzu. Pierwszą wizytę - konsultację przeprowadzam poprzez kompleksową diagnostykę  w postaci wykonania zdjęcia panoramicznego i cefalometrycznego uzębienia Pacjenta, na podstawie których przygotowuję plan leczenia. Leczenie ortodontyczne przeprowadza się u pacjentów w każdym wieku tak z powodów profilaktycznych, jak i estetycznych.

 

Obraz

Dzieci
Proponuję pierwszą konsultację w wieku 6-8 lat celem sprawdzenia procesu wyrzynania się zębów małego pacjenta. Jest to idealny moment na pierwszą kontrolę ortodontyczną, aby uniknąć w przyszłości problemów z wadą zgryzu, wadą wymowy lub próchnicą. U najmłodszych proponuję leczenie aparatami ruchomymi oraz trainerami.

Młodzież  
Wiek 12-13 lat to najlepszy moment na rozpoczęcie leczenia ortodontycznego aparatem stałym z uwagi na fazę wzrostu u młodzieży. W tym okresie wyniki i efekty leczenia będą szybkie, skuteczne, a przede wszystkim długotrwałe. W zależności od stopnia zaawansowania wady zgryzu zaproponujemy odpowiedni aparat metalowy, estetyczny lub samoligaturujący. Większość nastoletnich pacjentów traktuje aparat ortodontyczny jak rodzaj biżuterii, a dzięki comiesięcznej wizycie kontrolnej i wymianie ligatur (elastyczny kolorowy i bezbarwny lub metalowy element utrzymujący łuk ortodontyczny w każdym zamku) według własnego uznania leczenie ortodontyczne stanie się przyjemne, a proste zęby oraz zdrowy i pięknych uśmiech Twojego dziecka bezcenny.

Dorośli
Coraz częściej osoby dorosłe odkrywają zalety i korzyści leczenia ortodontycznego. Nieleczona przez lata wada zgryzu często powoduje starcie zębów. Aby uzupełnić starte ubytki szkliwa ortodoncja jest niezbędna przed specjalistycznym leczeniem protetycznym w przypadku wady zgryzu. Obecnie nie ma barier wiekowych do rozpoczęcia leczenia ortodontycznego i posiadania zdrowego i pięknego uśmiechu. Naszym dorosłym pacjentom proponujemy aparaty metalowe rodowane, estetyczne-porcelanowe, szafirowe lub leczenie za pomocą zaawansowanym systemem nakładek Invisalign.

 

Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Pokazuj w cenniku
On