Protetyka cyfrowa, licówki

Obraz
protetyka cyfrowa bielsko

Protetyka cyfrowa jest jednym z największych osiągnięć obecnej stomatologii. Wirtualny system pozwala na planowanie i projektowanie odbudów protetycznych. Uzębienie otrzymane  tą metodą to gwarancja najwyższej jakości wykonania, precyzji oraz trwałości. Ponadto, licówki projektowane cyfrowo to pewność naturalnego i wysoce estetycznego uśmiechu.

W tej niezwykle ważnej dziedzinie w myśl naszej maksymy AMG Ortodoncja Stomatologia Jedno takie miejsce, skupiliśmy się na nowatorskiej metodzie skanowania wnętrza ust Pacjenta, dzięki czemu wyeliminowaliśmy konieczność wykonywania niejednokrotnie niekomfortowych operacji realizowania wycisków w sposób tradycyjny. Daje to wielki komfort dla Pacjenta, a nam daje możliwość prawidłowej oceny sytuacji oraz dostosowania procesu leczenia zgodnie z postawioną profesjonalną diagnozą, co na miejscu możemy przekazać Pacjentowi w postaci cyfrowej wersji efektów końcowych leczenia - to uśmiech i efekt finalny naszej pracy oraz zadowolenia Pacjenta będzie naszą najwyższą satysfakcją, satysfakcją dla naszego Zespołu.

 

 

 

 

 

 

Za pomocą skanera wewnątrzustnego możemy wyeliminować korzystanie z tradycyjnych mas wyciskowych niekomfortowych dla pacjenta. Po wykonaniu cyfrowej fotografii twarzy oraz zębów pacjenta możemy przedstawić wizualizację końcowego efektu leczenia oraz pełny kosztorys leczenia. Dzięki specjalistycznemu oprogramowaniu do projektowania Waszego nowego uśmiechu, możemy wspólnie z pacjentem zaplanować pracę protetyczną z użyciem koncepcji cyfrowego projektowania uśmiechu. Jednym z kluczowych etapów w projektowaniu Waszego uśmiechu jest wykonanie cyfrowego:
wax-up, czyli woskowej symulacji przyszłego uzupełnienia protetycznego oraz mock-up, czyli próbnej odbudowy z kompozytu.
Realizacja założonego planu szczególnie w przypadkach skomplikowanych prac implantoprotetycznych będzie wymagała wykorzystania najnowszych technologii oraz sprzętu w laboratorium protetycznym umiejscowionym w naszych budynku, AMG Ortodoncja I Stomatologia, co wyróżnia nas na tle konkurencji.

 

Obraz
licówki czechowice

DSD (Digital Smile Design) - cyfrowe projektowanie uśmiechu.

Autorem metody Digital Smile Design jest brazylijski technik i lekarz dentysta – Christian Coachman. Jego założeniem było wzmocnienie diagnostyki leczenia oraz ulepszenie komunikacji lekarza z pacjentem.
Cyfrowe projektowanie uśmiechu to kosmetyczna procedura stomatologiczna, która wykorzystuje oprogramowanie komputerowe do analizy i przeprojektowania uśmiechu pacjenta. Zdjęcia i filmy przedstawiające proporcje zębów pacjenta są pobierane pod różnymi kątami i są wprowadzane do specjalnego oprogramowania. Oprogramowanie następnie sugeruje potencjalne rozwiązania restrukturyzacji zębów pacjenta. Nazywa się to symulacją zmiany uśmiechu, która pozwala pacjentowi określić wygląd przed zabiegiem stomatologicznym.

Jaki przebiega u nas proces DSD?

1) Wstępna konsultacja
Podczas pierwszej wizyty u dentysty zostaje wyjaśniona procedura cyfrowego projektowania uśmiechu. Stomatolog i pacjent omawiają, co dokładnie pacjent chce osiągnąć dzięki temu zabiegowi. Ta wstępna konsultacja jest bardzo potrzebna, ponieważ dentysta poznaje wymagania pacjenta, a pacjenci są świadomi wszystkich aspektów procesu Digital Smile Design.

2) Zbieranie informacji
Kolejnym krokiem jest zebranie informacji o estetyce i budowie zębów pacjenta. Wysokiej jakości zdjęcia cyfrowe i krótkie filmy przedstawiające pacjenta podczas mówienia i uśmiechu są rejestrowane pod różnymi kątami. Te szczegóły są potrzebne oprogramowaniu Smile Design.

3) Projektowanie / symulacja uśmiechu
Oprogramowanie Digital Smile Design to wydajne narzędzie. Informacje zebrane w drugim etapie są wprowadzane do oprogramowania w celu analizy. Następnie oprogramowanie przedstawia możliwe rozwiązania zgodnie z wymaganiami pacjenta. Te możliwe wyniki są przedstawione graficznie w formie 3D.

4) Przegląd pacjenta
Prezentacja zdjęciowa jest okazywana pacjentowi do przeglądu. Pacjent może zatwierdzić lub poprosić o poprawki w projekcie. Dentysta będzie kontynuował ten proces tylko wtedy, gdy projekt zostanie zatwierdzony przez pacjenta.

5) Zabieg kosmetyczny
Ostatnim krokiem jest wykonanie odbudowy lub wyrównania zębów. Długość leczenia i koszty są różne dla każdego pacjenta. Podczas zabiegu zachowuje się staranność. Później pacjent otrzymuje wskazówki dotyczące potrzebnej opieki pooperacyjnej.

Zalety cyfrowego projektowania uśmiechu

1) Efektywne wykorzystanie technologii
Najnowsza technologia tylko zwiększa czytelność procedury poprzez lepszą percepcję wzrokową. Pacjent w sposób interaktywny poznaje cały proces.

2) Motywacja dla pacjentów
Ponieważ pacjenci mogą wcześniej zrozumieć proces, zobaczyć i zdecydować o wyniku, zmniejsza się strach związany z leczeniem stomatologicznym. Cyfrowy proces projektowania uśmiechu motywuje pacjentów.

3) Lepsza przewidywalność
Ponieważ wynik jest przewidywany z dużym wyprzedzeniem, właściwą operację plastyczną można przeprowadzić łatwo. Pożądany rezultat służy jako plan do naśladowania.

4) Proces współpracy
Pacjenci i stomatolodzy są współtwórcami projektowania uśmiechu. Takie postępowanie pozwala uniknąć nieporozumień lub rozczarowań ze strony pacjenta. Dentyści również wiedzą dokładnie, co muszą zrobić.

Digital Smile Design to zaawansowany i łatwy sposób na zmianę wyglądu uśmiechu. Skontaktuj się z nami już dziś i pozwól AMG Ortodoncja I Stomatologia przekształcić Twój uśmiech w coś pięknego.

AMG Protetyka cyfrowa / Licówki – Bielsko - Biała i okolice

Nasza nowoczesna placówka znajduje się w Ligocie k. Bielsko – Białej. To właśnie tutaj oferujemy naszym Pacjentom innowacyjne rozwiązania stomatologiczne, w tym również protetykę cyfrową. Zapewniamy najwyższej jakości opiekę i profesjonalizm na każdym etapie leczenia.

Jesteś z okolic Bielska, Czechowic lub innej miejscowości i marzysz o pięknym, trwałym uśmiechu? Digital Smile Design to zaawansowany i łatwy sposób na zmianę wyglądu uśmiechu. Skontaktuj się z nami już dziś i pozwól AMG Ortodoncja I Stomatologia przekształcić Twój uśmiech w coś pięknego.

Pokazuj w cenniku
On
Tytuł cennik
Protetyka cyfrowa / Projektowanie cyfrowego uśmiechu DSD