Przezroczysty aparat ortodontyczny Invisalign

Obraz
invisalign

Osoby cierpiące z powodu wad zgryzu często wahają się z podjęciem leczenia ortodontycznego w związku z niewygodami wynikającymi ze stosowania aparatu ortodontycznego. Rzeczywiście, choć leczenie takie przynosi spektakularne efekty, to wymaga ono od pacjenta kilku lat dyscypliny. Niektórzy obawiają się również reakcji otoczenia na mechanizm uwidaczniający się przy każdym uśmiechu.

Alternatywą dla klasycznych aparatów ortodontycznych jest przezroczysty aparat Invisalign.

Co to jest Invisalign?

W naszym gabinecie oferujemy innowacyjny aparat ortodontyczny Invisalign. Są to przezroczyste nakładki na dolny i górny łuk zębowy, tzw. alignery, dopasowywane każdorazowo indywidualnie do pacjenta. Wykonuje się je z silikonu, na podstawie trójwymiarowego skanu uzębienia pacjenta.

Zasada działania leczenia nakładkowego Invisalign jest prosta: nakładka wywiera nieznaczny nacisk na poszczególne zęby, powodując ich systematyczne, bardzo powolne przemieszczanie się do pożądanych pozycji. Głównymi zaletami nakładek Invisalign jest ich perfekcyjne dopasowanie, znacznie mniejsza uciążliwość noszenia w porównaniu z aparatami tradycyjnymi, a także bardzo szybko zauważalne efekty leczenia – już po kilku tygodniach zęby zaczynają przesuwać się na prawidłowe pozycje, a cały proces może zakończyć się nawet w ciągu sześciu miesięcy.

Obraz
leczenie invisalign

Invisalign – leczenie nakładkowe

Korekta wady zgryzu przy pomocy aparatu Invisalign jest niezwykle wygodna i komfortowa. Przede wszystkim nakładki ściąga się w trakcie jedzenia, a zatem nie ma żadnych ograniczeń co do spożywanych produktów. Także higiena jamy ustnej przebiega standardowo.

Czy to oznacza, że można dowolnie ściągać i zakładać aparat? Podobnie jak w przypadku klasycznych modeli, także Invisalign powinien być noszony niemal nieustannie. Oznacza to, że nie powinniśmy nagminnie wyjmować nakładek. Czas, jaki spędzamy bez nich, powinien ograniczać się do posiłków oraz mycia zębów. Możemy jednak pozwolić sobie na zdjęcie nakładek, np. na czas ważnej uroczystości.