Wybielanie zębów

Obraz

Wybielanie zębów – Bielsko-Biała, Czechowice-Dziedzice 

Biały i piękny uśmiech, to jeden z naszych niewątpliwych atrybutów - powoduje, że czujemy się młodziej i częściej się uśmiechamy - to właśnie dlatego zabieg wybielania zębów, jest częstym wyborem naszych Pacjentów.
Wybielanie zębów jest zabiegiem wykonywanym w naszym gabinecie AMG Ortodoncja Stomatologia, zwłaszcza po leczeniu ortodontycznym lub przed leczeniem protetycznym - swoją drogą uważamy to w obu przypadkach jako nieodzowny element tego leczenia.

Obraz

Wybielanie zębów: Skuteczny i bezpieczny sposób na piękny uśmiech 

Nasz gabinet wychodząc naprzeciw naszym Pacjentom oferuje i proponuje kilka metod tego typu leczenia - każda indywidualnie dopracowana, dopasowana i przygotowana pod indywidualne potrzeby, z których wynika następujący zakres usług - w jednym takim miejscu:

  • wybielanie nakładkowe po wcześniejszym wykonaniu wycisku i modelu uzębienia wraz z silikonową nakładką na zęby - Pacjent sam aplikuje środek wybielający, który jest indywidualnie dobierany pod jego potrzeby, tak, aby jego stężenie było optymalne, a który pracuje na jego zdrowy uśmiech podczas czasu wolnego, a nawet podczas snu, dając mu najwyższy komfort i satysfakcję z rezultatów tego zabiegu. Jednorazowy zabieg - codzienny w trakcie kuracji winien trwać optymalnie od 6 do 8 godzin. Naszym Pacjentom zalecamy w przypadku tego rodzaju zabiegu dokładne szczotkowanie zębów przed aplikacją środka wybielającego, co poprawia efekt. Ważne w tym wybielaniu jest również, aby Pacjent niezwykle uważał i był wyczulony na dbanie o błonę śluzową- preparat winien być nakładany tylko i wyłącznie na zęby, a w trakcie terapii należy zaniechać spożywania potraw, które mogą przebarwiać zęby, nie mówiąc o paleniu papierosów oraz picia czerwonego wina. W tego rodzaju zabiegu, w myśl naszej maksymy, stosujemy preparaty najwyższej jakości - Opalescence, Nite White, White and Beauty.
  • wybielanie gabinetowe - w trosce o najwyższy komfort naszych Pacjentów - tych, którzy chcą osiągnąć efekt białego i pięknego uśmiechu jak najszybciej, oferujemy aż 3 rodzaje takich metod. Ich różnorodność i dobór jest zawsze podyktowany szeroką wiedzą i indywidualnymi przesłankami w doborze tych metod. Oferujemy je jako po pierwsze, wybielanie zębów przy pomocy lampy Prevdent, która według testów klinicznych potwierdza, że odcień bieli zębów zmienia się aż o 8 punktów w skali Vita. To niezwykle skuteczna i ceniona przez Pacjentów metoda - szybka i pewna. Drugą metodą, jaką oferujemy jest zastosowanie systemu Prevdent w kombinacji ze zniesieniem nadwrażliwości zębów jednoczesną demineralizacja szkliwa. Efekt uzyskuje się dzięki połączeniu preparatu wybielającego, którym jest nadtlenek wodoru z nano-hydroxyapetytem, a cały zabieg jest podzielony na 3 etapy: usuwanie plam, wybielanie, naprawa szkliwa.
  • wybielanie lampą ZOOM Advanced Power - niezwykła popularna metoda, komfortowa i pewna, wykorzystująca opatentowaną metodę Photo Fenton, łączącą efekt wybielania nadtlenkiem wodoru i i aktywującego jego działanie żelazem. Lampa, będąca na wyposażeniu naszego gabinetu jest swego rodzaju katalizatorem reakcji chemicznych, jakie generuje w trakcie zabiegu, których efektem jest wybielanie na tyle trwałe, że sięga 16 miesięcy - to metoda niezwykle skuteczna i pewna, skomponowana pod oczekiwania naszych Pacjentów.

Jak dbać o zęby po wybielaniu? 

Profesjonalnie przeprowadzone wybielanie zębów przynosi olśniewające efekty. Aby efekt zabiegu był trwały, a nasz uśmiech śnieżnobiały przez długi czas niezbędne jest jednak przestrzeganie określonych zasad pielęgnacji zębów i higieny jamy ustnej. Naszym Pacjentom zawsze staramy się przekazać wiedzę, że po zabiegu wybielania 2 godziny nie powinni przyjmować pokarmów i płynów, które mogą ingerować w biel zębów - praktycznie zalecamy tylko i wyłącznie picie wody mineralnej, aczkolwiek jeśli zabieg ma być długotrwały zalecamy powstrzymanie się w ciągu 72 godzin od jego zakończenia od potraw i napojów o intensywnym kolorze, mogącym wpłynąć na efekt końcowy zabiegu. Jeśli nasi Pacjenci chcą utrzymać na stałe zdrowy wygląd i uśmiech, zalecamy im powtarzanie zabiegów wybielania - oczywiście indywidualnie i zależnie od potrzeb - konsultacje co 6 miesięcy.  

Wybielanie zębów: podstawowe informacje o wybielaniu BEYOND™ - Bielsko-Biała,  Czechowice-Dziedzice 

Przyczyną zmiany koloru naszych zębów są najczęściej barwniki, które znajdują się w pożywieniu. Głównie kawa, herbata, a także czerwone wino najbardziej wnikają w tkanki zęba, przez co powodują zmianę obecnego kolorytu. System BEYOND™ potrafi sobie z tym skutecznie poradzić i przywrócić zębom wspaniały blask. Widoczne efekty wybielania uzyskamy już po pierwszej wizycie w Klinice. Zabieg ten jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny. Technologia BEYOND™ jest obecnie stosowana przez setki osób w ponad 100 krajach. Utrzymanie efektu wybielania zależeć będzie od diety i nawyków żywieniowych, a efekt pozostaje widoczny średnio przez 2 lata.

Wybielanie zębów tą technologią jest to zabieg polegający na nałożeniu odpowiedniego żelu na zęby, który następnie jest aktywowany przez światło lampy BEYOND™.  Skład żelu opiera się na nadtlenku wodoru i składnikach zwiększających rezultaty zabiegu, a zmniejszających wrażliwość zębów.
Światło emitowane przez lampę BEYOND™ zwiększa szybkość przechodzenia żelu wybielającego przez szkliwo do zębiny i aktywuje proces utleniania w środku struktury zęba. Widoczne przebarwienia są rozbijane na mniejsze i utleniane. Dzięki temu praktycznie natychmiast uzyskujemy pożądane rezultaty wybielania – białe, lśniące zęby pacjenta. Zęby stają się jaśniejsze od 5 do 14 odcieni wg skali VITA. Średni efekt wybielania to 8 odcieni. Cały zabieg trwa ok. 45 minut, jednak jego długość może się różnić w zależności od przypadku.

Skuteczne wybielanie zębów martwych 

W przeświadczeniu większości pacjentów wciąż pokutuje przekonanie,  że w przypadku zębów leczonych kanałowo (tzw. zębów martwych) wybielanie nie przynosi pożądanego rezultatu. Dlatego też osoby po leczeniu endodontycznym najczęściej nie decydują się na zabiegi wybielania zębów. Jednym z powodów jest bark możliwości uzyskania zamierzonego efektu, drugim obawa o to, że po wybieleniu pozostałych zębów w łuku żeby leczone kanałowo będą się znacząco wyróżniać i obniżą estetykę uśmiechu.  

Stomatologia estetyczna stworzyła także skuteczną propozycję dla osób, które posiadają zęby martwe. Na zastosowanie tej metody najczęściej decydują się osoby z wyleczonymi endodontycznie zębami, których korony kliniczne uległy przebarwieniu (w wyniku braku żywej miazgi w kanałach). Cały zabieg polega na usunięciu starego wypełnienia, w miejsce którego lekarz wprowadza preparat wybielający. Następnie ząb zostaje zabezpieczony wypełnieniem tymczasowym. Ta metoda wymaga 3-4 wizyt, podczas których lekarz wymienia preparat wybielający. Na zakończenie leczenia stosuje się wypełnienie kosmetyczne.
Efekty wybielania metodą BEYOND™
Odkryj potencjał Swojego uśmiechu z BEYOND™ – już ponad 10 milionów bielszych uśmiechów na całym świecie dzięki temu systemowi! Czy wiedziałeś, że wybielanie zębów jest najbardziej pożądanym zabiegiem stomatologicznym? Każdy pragnie cudownego, białego uśmiechu a wybielanie zębów jest najprostszym sposobem, aby znacząco poprawić wygląd zębów i uśmiech pacjenta. Już w 2008 roku w badaniu wykonanym przez American Academy of Cosmetic Dentistry (AACD) – 100% respondentów, po pokazaniu zdjęcia przedstawiającego osobę posiadającą zdrowe, białe zęby uważało, że jest ona bardziej atrakcyjna, inteligentna oraz odnosi sukcesy niż ta sama osoba z innego zdjęcia z zębami widocznie przebarwionymi, które nie wyglądały zdrowo.

 

Obraz
Obraz
Obraz
Pokazuj w cenniku
On