Aparat ortodontyczny – co należy wiedzieć?

Obraz
aparat ortodontyczny Bielsko

Leczenie wad zgryzu już dawno przestało wiązać się z zakłopotaniem. Gwiazdy wielkiego ekranu z dumą prezentują swoje aparaty ortodontyczne, zachęcając młodzież do zadbania o piękny i prosty uśmiech. Coraz częściej na korektę decydują się również osoby dorosłe.

Co powinieneś wiedzieć, zanim zdecydujesz się na aparat ortodontyczny?

Rodzaje aparatów ortodontycznych - Bielsko-Biała

Dzieciom, które mają jeszcze mleczne zęby, zakładamy aparat ortodontyczny ruchomy, składający się z akrylowej płytki przylegającej do podniebienia oraz drucików i klamer służących do jego umocowania. Osobom dorosłym i młodzieży proponujemy natomiast aparaty stałe. 

W naszym gabinecie oferujemy stałe aparaty ortodontyczne:

  • aparaty ligaturowe – najbardziej typowe, z gumeczkami widocznymi na każdym zębie;
  • aparaty samoligaturujące – widoczne są same druciki, bez gumek;
  • aparaty lingwalne – cały mechanizm ukryty jest wewnątrz ust.

Wszystkie aparaty spełniają dobrze swoją rolę, a wybór konkretnego modelu w dużej mierze zależy od pacjenta. Sprawdź naszą ofertę!

Obraz
aparat ortodontyczny

Życie codzienne z aparatem ortodontycznym

Niezależnie od wybranego modelu, pacjent musi się na początku przystosować do życia z aparatem stałym. Ograniczenia dotyczą przede wszystkim rodzaju spożywanych pokarmów: w trakcie leczenia trzeba będzie zrezygnować zwłaszcza z tych twardych i ciągnących, mogących uszkodzić aparat (orzechy, sucharki, niektóre owoce, guma do żucia, karmelki).
Założenie aparatu ortodontycznego wiąże się również z dokładniejszą higieną jamy ustnej. Pacjent będzie od tej chwili używał dwóch szczoteczek: zwykłej oraz specjalistycznej, przeznaczonej do oczyszczania trudniej dostępnych miejsc. Okresowa zmiana przyzwyczajeń jest jednak warta spektakularnego efektu końcowego, którym jest piękny, prosty i zdrowy uśmiech.

Aparat ortodontyczny Czechowice-Dziedzice: gdzie założyć?

Korekcja wad zgryzu to proces długotrwały i wymagający dużej wiedzy, dlatego też wyboru gabinetu ortodontycznego warto dokonać z rozwagą.
Nasz gabinet cieszy się wysoką renomą i świetnymi opiniami zadowolonych pacjentów. Oferujemy zarówno stałe aparaty ortodontyczne, jak i aparaty ortodontyczne ruchome, a także innowacyjne aparaty ortodontyczne silikonowe. Zadbamy o ciebie także w okresie retencji, czyli utrwalania efektów noszenia aparatu.

Skontaktuj się z nami, a z chęcią odpowiemy na wszystkie nurtujące cię pytania i dobierzemy najlepsze dla ciebie rozwiązanie.