Chirurgia / Implanty

Obraz
implanty bielsko

 

Chirurgia kojarzy się z reguły z usunięciem zęba, ale obecnie stanowi dziedzinę stomatologii ratującą zęby objęte zmianami chorobotwórczymi. Jedną z najbardziej rozwijających się profesji jest implantologia. Implanty to tytanowe wszczepy, które umieszczane są w kości Pacjenta  w miejscu, w którym wcześniej znajdował się utracony ząb. Implanty mogą zastąpić jeden ząb, kilka, a nawet uzupełnić brak w przypadku całkowitego bezzębia.

To właśnie na implantologię w naszym gabinecie stawiam szczególny nacisk. Leczenie chirurgiczne, a zwłaszcza implantologiczne opracowujemy na podstawie cyfrowej diagnostyki rentgenowskiej, zdjęcia panoramicznego oraz tomografii komputerowej 3D. We współpracy z naszym wewnętrznym laboratorium po wykonaniu wycisków diagnostycznych lub skanów cyfrowych wykonujemy szablony chirurgiczne. Szablony umożliwiają wszczepienie implantu w ciągu kilkunastu minut powodując, iż zabieg staje się mało inwazyjny. Jednocześnie planowanie zabiegu na komputerze i wydrukowanie szablony na drukarce 3D pozwala na idealną pozycję implantu względem otaczających zębów oraz maksymalne wykorzystanie struktury kostnej. Dodatkowe zalety takiego leczenia to brak cięć chirurgicznych skalpelem, a w związku z tym lepsze gojenie dziąsła po zabiegu, brak zaniku kości w wyniku odwarstwiania dziąsła w trakcie zabiegu oraz możliwość cyfrowego zaplanowania i wykonania korony tymczasowej przed zabiegiem.

Ekstracja zęba w naszym gabinecie jest wykonywane w znieczulenie miejscowym przy użyciu urządzeń do znieczulenia komputerowego STA lub Quicksleeper. Aby przeprowadzić zabieg w sposób  jak najmniej bolesny używamy precyzyjnych narzędzi chirurgicznych, które umożliwiają zwichnięcie rozchwianego korzenia usuwanego zęba. Ponadto zajmujemy się usuwaniem zębów zatrzymanych tzw. zębów mądrości (ósemek). Jest to traumatyczny zabieg  jednakże przy użyciu nowoczesnego sprzętu staje się bardziej przyjaznym zabiegiem dla pacjenta, pamiętając, że ekstrakcja zęba to ostateczność. W naszym gabinecie dokonamy wszelkich starań, aby uratować każdego zęba.

Chirurg Dentysta / Implantologia oraz pozostałe zabiegi – Bielsko-Biała, Czechowice-Dziedzice, śląskie

Współpracujący z AMG chirurg dentysta to wysoko wykwalifikowany i doświadczony specjalista oferujący opiekę stomatologiczną na najwyższym poziomie. Naszą specjalnością jest implantologia. Oferujemy leczenie implantologiczne Pacjentom niezależnie od skali problemu. Uzupełniamy pojedyncze braki w łuku zębowym, pomagamy Pacjentom wymagającym protez całkowitych, wspieramy osoby, które utraciły zęby naturalne w wyniku choroby lub innych zdarzeń losowych.  Skorzystaj z profesjonalnej implantologii na Śląsku i odzyskaj naturalny uśmiech dzięki naszym wysoko wykwalifikowanym specjalistom i nowoczesnym metodom leczenia implantologicznego.

Chirurg Dentysta – Zakres specjalizacji 

Chirurgia endodontvczna obejmuje takie zabiegi jak resekcję, hemisekcję lub radektomie. 

Obraz
implanty czechowice

Resekcja zęba, inaczej nazywana jest resekcją wierzchołka korzenia zębowego. Resekcja zęba polega na usunięciu wierzchu korzenia zęba, a także zmian chorobowych wewnątrz niego. Zabieg ten jest bardzo często wykonywany, wtedy kiedy leczenie kanałowe się nie powiodło. 

Hemisekcja jest zabiegiem stomatologicznym polegającym na częściowym usunięciu zęba (części korzeni wraz z odpowiadającą im częścią korony). Innymi słowy, jest to odseparowanie oraz usunięcie chorej części zęba od zdrowej, na której bazie dokonuje się następnie odbudowy protetycznej.

Radektomia jest zabiegiem, który wykonywany jest dość rzadko. Jest to zabieg chirurgiczny, który wykonywany jest na zębach wielokorzeniowych. Radektomia, inaczej nazywana też radisekcją, wykonywana jest w przypadku, kiedy nie można zastosować innych metod leczenia, ponieważ zmainy wywołane przez stan zapalny są bardzo ciężkie. Radektomię można wykonać, gdy leczenie kanałowe nie przynosi rezultatów. Jest to zabieg trudny i skomplikowany, po którym jednak można podjąć się odbudowy zęba.  
Pracujemy na wysokiej klasy niezawodnych systemach impalntologicznych takich firm jak Thommen, MIS czy SKY.

AMG Chirurgia / Implanty - Bielsko - Biała i okolice

Wszystkich zainteresowanych Pacjentów zapraszamy do odwiedzenia AMG zlokalizowanego przy ul. Zabrzeskiej 29 w Ligocie k. Bielska – Białej. Zapraszamy do współpracy wszystkich mieszkańców Bielska, jak i również okolicznych miejscowości, takich jak między innymi Czechowice – Dziedzice. Zapewniamy specjalistyczną opiekę oraz fachowe doradztwo i pomoc na każdym z etapów leczenia. Zachęcamy do skontaktowania się z nami w przypadku pytań czy wątpliwości oraz umówienia wizyty i rozpoczęcia profesjonalnego leczenia implantologicznego. Odkryj innowacyjne rozwiązania w zakresie mikroimplantów w Czechowicach-Dziedzicach i zyskaj precyzyjne i dyskretne wsparcie ortodontyczne przy minimalnym zakłóceniu Twojej codziennej aktywności.

 

Obraz
Obraz
Obraz
Pokazuj w cenniku
On